۱- حداقل ۱۵ دقیقه قبل از شروع آزمون به سامانه ورود کنید تا برای شرکت در آزمون مشکلی نداشته باشید. راس ساعت آزمون صفحه را بروز کنید تا گزینه ورود به آزمون برای شما نمایش داده شود.

 

۲- امتحانات براساس قوانین آموزشی که توسط ستاد مرکزی دانشگاه جامع تنظیم شده است، برگزار میگردد.


۳- پس از ۲۰ دقیقه از شروع برگزاری آزمون اجازه شرکت در آزمون را نخواهید داشت.


۴- در تمامی امتحانات فقط در صورت صدور مجوز توسط استاد و برای دروسی که نیاز به فرمولنویسی و یا رسم شکل دارند امکان آپلود تصاویر وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است حجم تصاویر جهت بارگذاری ۳ مگابایت خواهد بود.


۵- سوالات بصورت تصادفی و در هر بار فقط یک سوال برای شما نمایش داده خواهد شد.


۶- پس از پاسخگویی به هر سوال، گزینه ثبت را انتخاب و سپس به سوال بعد بروید.


۷- پس از پاسخگویی هر سوال امکان بازگشت به سوال قبل را نخواهید داشت. در پاسخگویی به سوالات دقت لازم را بعمل آورید، سوال را بصورت کامل پاسخ داده، جواب را ثبت و سپس به سوال بعد بروید.


۸- معیار نمره نهایی دانشجویان سامانه هم آوا می باشد، نمرات اعلام شده در ریلاین نمرات خام میباشد که بعد از اضافه شدن نمرات کلاسی و حضور غیاب توسط مدرس در سامانه ثبت خواهد شد.


۹- زمان امتحانات طبق بخشنامه امتحانات و قوانین آموزشی لازمالاجرا بوده و امکان تغییر مدت زمان برگزاری وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است برای تمامی امتحانات زمان اضافی جهت بارگذاری و تایپ سوالات در نظر گرفته شده است.

 

۱۰- اگر در حین امتحان به هر دلیلی از جمله قطع شدن اینترنت و … از سامانه خارج شدید، بدون استرس مجدداً وارد سامانه شوید و از ادامه همان سوال پاسخگویی سوالات را انجام دهید.


۱۱- سامانه آزمونهای عادی و آزمونهای متمرکز متفاوت میباشد. امتحانات عادی از تاریخ ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ تا ۱۱ تیر ۱۴۰۰ در سامانه ریلاین خواهد بود. لازم به ذکر است آزمون های متمرکز از تاریخ ۱۳ تیر ۱۴۰۰ الی ۲۲ تیر ۱۴۰۰ درسامانه آزمون های متمرکز برگزار خواهد شد که اطلاعات مربوطه طی اطلاعیه مجزا اعلام خواهد شد.
۱۲- توصیه میشود از کامپیوتر یا لپتاپ جهت پاسخگویی به امتحانات استفاده نمایید.


۱۳- لازم به ذکر است فقط پاسخهای درج شده در سامانه ریلاین قابل استناد خواهد بود. لذا ارسال هرگونه برگه پاسخنامه از طریق واتس اپ، پست الکترونیکی و … برای اساتید و یا ارسال برای مرکز ممنوع میباشد.

حتما فیلم آموزشی را مشاهده بفرمائید