رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم

این تعریف در دنیای فیلم و سینما ، یعنی همان نقش ذهن در واقعیت بدین معنی که آنچه پنهان است آشکار می کند و آنچه را که آشکار است اما نیازی به دیدن آن نیت پنهان و در نهایت گزینش بهترین نماها با وجوه هنری

هدف از رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم

امروزه تدوین گرا را کارگردان دوم و تدوین فیلم را کارگردانی دوم می شمارند . به قول سینما گران ، شلاق سینما به دست تدوینگران فیلمهاست آنها بدون تعصب و فقط با نگاهی هنری نماهایی که ارزش هنری ندارند را حذف می کنند تا با اثری قابل دفاع تر مواجه گردیم . این رشته هنری دانشگاهی در این مرکز با اساتیدی مجرب ، کارآمد و با تجربه در عرصه سینما بر این تلاش است تا موجبات پرورش دانشجویان این رشته را برای ارتقاء کیفی عرصه سینما در بخش تدوین و کارگردانی دوم فراهم سازد .

آینده شغلی رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم

می دانیم که دنیای امروز دنیای فضای مجازی اسن و تبلیغات بعنوان یک رکن اساسی در همه سازمان ها و ارگان ها و شرکت های خصوصی مطرح است و این تبلیغات به واسطه عناصر بصری همچون فیلم ، تیزر ، کلیپ و نماهنگ نمود بیشتری دارد بنابراین کسانی که فارغ التحصیل این رشته هستند در این زمینه می توانند فعالیت کنند . فضای سینما ، تلویزیون و حتی تئاتر در بخش تولید تیزرهای تبلیغاتی آن نیز بستر بسیار مناسبی است برای ایجاد شغل و بازار کار .

مقاطع تحصیلی رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم

این رشته مهم و تاثیرگذار که زیرمجموعه سینما محسوب می شود در دو مقطع کاردانی و کارشناسی امکان پذیرش را برای علاقمندان خود فراهم ساخته است . نکته قابل توجه اینکه دانشجویان رشته تدوین همانند بسیاری از رشته های مهارتی این مرکز پس از فارغ التحصیلی امکان ادامه تحصیل و پذیرش دانشگاهی معتبر برخی کشورها همچون آلمان ، فرانسه و …. را خواهند داشت .

اساتید برجسته رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم

در میان تدوینگران سینما از گذشته تا امروز اساتیدی هستند که با نگاهی هنرمندانه در تدوین فیلمها آثاری را خلق و ثبت نموده اند که امروزه از آنها بعنوان فیلمهای فاخر سینما یاد می کنیم . استاد عباس گنجوی که لقب ژنرال تدوین را به خود اختصاصی داده – استاد بهرام دهقان که فارغ التحصیل رشته تدوین در دانشگاه کالیفرنیا – استاد هایده صفی یاری و تدوین های ماندگارش – استاد سپیده عبدالوهاب – استاد سهراب خسروی و دکتر احمد ضابطی جهرمی پدر علم تدوین ایران از این جمله هستند .

نیاز جامعه درحال و آینده به رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم

امروزه سینما دیگر فقط یک هنر نیست بلکه به دلیل تاثیرات گسترده اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی که دارد به یک صنعت مهم در جهان تبدیل شده است . سینما گر باید با دو بعد محتوایی مانند ادبیات – روانشناسی ، ارتباطات و فلسفه ، بعد تکنیکی همچون الکترونیک – فیزیک ، شیمی و مکانیک آشنا باشد . بخش عمده این تاثیرگذاری به دست هنرمندان تدوین در جامعه شکل می گیرد چرا که تدوینگران در یک اثر تعیین می کنند که بیننده و مخاطب نمایی را ببیند و چه نمایی را نه .

دوره های مرکز در رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم

مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ تهران در دو مقطع کاردانی و کارشناسی فعالیت دارد . کاردانی حرفه ای سینما – تدوین فیلم

دروس مهم رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم

تاریخ سینما – عکاسی – اصول فیلمنامه نویسی – اصول کارگردانی – صدا – لابراتوار فیلم – آشنایی با نقاشی متحرک – مبانی تدوین – موسیقی فیلم – تئوریهای تدوین – ترکیب بندی تصویر و شناخت تحلیلی تدوین از دروس مهم و تخصصی این رشته محسوب می شوند .

اطلاعات مهم رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم

خوب است بدانیم که برای تدوینگر شدن نیاز به آگاهی نسبت به نرم افزارهای تدوین همچون پرپیر هستیم مطمعنا این لازم است اما کافی نیست . برای کارگردانی دوم و نجات دادن یک فیلم باید با روح تدوین آشنا باشیم در غیر اینصورت فقط یک ادیتور هستیم برای رسیدن به روح تدوین نیاز به شناخت بعد محتوایی تدوین هستیم یعنی ادبیات ، موسیقی ، ارتباطات ، فلسفه و ……

تدوینگر با تخصص خود شغل و بازار کاری را برای خود مهیا می سازد که پر از آرامش است بسیاری از تدوینگران مطرح سینما ، پروژه های حرفه ای خود را در دفتر یا منزل خود به نتیجه می رسانند .

نکات اضافی رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم

تدوینگر با تخصص خود شغل و بازار کاری را برای خود مهیا می سازد که پر از آرامش است بسایر از تدوینگران مطرح سینما ، پروژه های حرفه ای خود را در دفتر یا منزل خود به نتیجه می رسانند

مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ تهران برگزار کننده نخستین جشنواره سراسری تدوین به صورت کاملا تخصصی است که در این جشنواره دکتر احمد ضابطی جهرمی پدر علم تدوین بعنوان دبیر علمی  استاد میرسپاسی ، استاد ارد عطار پور و استاد حسن حسن دوست که همگی از نامداران عرصه تدوین هستند بعنوان داوران جشنواره حضور داشتند .

مشاهده سرفصل دروس رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم

دارندگان مدارک فارغ التحصیلی کاردانی و کارشناسی رشته سینما تدوین فیلم نیز مانند بسیاری از رشته های مهارتی و کاربردی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بخاطر قابل ترجمه بودن امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در کشورهای دیگر را دارندکه این از نکات مهم و جذابیت های این رشته به حساب می آید.

 

در صورتی که به رشته کاردانی حرفه ای سینما تدوین فیلم علاقه مند هستید و قصد ادامه تحصیل در این رشته و یا رشته های دیگری را دارید برای پیش ثبت نام (مشاوره) و یا ثبت نام در این مرکز آموزش علمی و کاربردی زیر نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی در ترم آینده و دانشجو شدن در رشته مذکور فرم زیر را تکمیل نمایید و جهت اطلاعات بیشتر با شماره مشاوران مرکز و یا کانال های ارتباطی فوق تماس حاصل نمایید.

در صورتیکه متقاضی ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته هستید این قسمت را خالی بگذارید.
در صورتیکه متقاضی ورود به مقطع کاردانی ناپیوسته هستید این قسمت را خالی بگذارید.
دریافت از سایت خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی : https://my.medu.ir/ یا مراجعه به کافی نت با به همراه داشتن تصویر دیپلم و خط به نام متقاضی

تلگرام

کانال اطلاع رسانی
  •  

تماس با ما

۰۲۱۶۶۹۰۲۰۶۴ - ۰۲۱۶۶۴۲۰۴۳۳ - ۰۲۱۶۶۹۰۲۲۲۳ -
داخلی کارمندان
مشاهده

آدرس ما

تهران، خیابان آزادی، ابتدای خوش شمالی، پلاک ۲، کد پستی ۱۴۵۷۹۹۴۸۸۳
موقعیت یابی در نقشه
مشاهده

اینستاگرام

کانال اطلاع رسانی
  •