اطلاعیه انتخاب واحد نیمسال مهر ۱۴۰۰

قابل توجه دانشجویان محترم که در نیمسال مهر ۱۴۰۰ قصد انتخاب واحد دارند:

 

 ⏰ زمانبندی انتخاب واحد دانشجویان به تفکیک نیم سال ورود و مقطع طبق جدول زیر می باشد :

انتخاب واحد ورودی های جدید دانشگاه برای ترم مهر ۱۴۰۰ توسط دانشگاه انجام شده و پس از اعلام نتایج سنجش در روز ثبت نام به ایشان تحویل خواهد شد. 

⭕️ نکات مهم انتخاب واحد :

 • خواهشمند است سرفصل رشته خود را از قسمت سرفصل ها دانلود نمائید و دروس دارای نمره ی بالای ۱۰ را در ان تیک بزنید تا دروس باقی مانده خود جهت انتخاب واحد را تشخیص دهید.
 • انتخاب واحد توسط خود دانشجویان و در سامانه هم آوای دانشجویان انجام می گیرد فلذا تا قبل از انتخاب واحد ورود به پروفایل خود در سامانه هم آوا را چک بفرمایید و در روز انتخاب واحد از مراجعه به مرکز خودداری بفرمایید.
 • هر ورودی در روز مشخص مندرج در جدول امکان انتخاب واحد خواهد داشت. در صورتیکه دانشجویان هر کدام از ورودی ها از روز انتخاب واحد ورودی خود جا ماندند میتوانند در بازه ۲۶ شهریور تا ۲ مهر واحد های خود را ( در صورت ظرفیت باقی مانده ) اخذ نمایند.
 • دانشجویان گرامی لطفا بر اساس رشته خود چارت تحصیلی را از اینجا دانلود کرده، دروس گذرانده و دارای نمره قبولی را برای خود تیک بزنید و از دروس باقی مانده طبق آیین نامه زیر انتخاب واحد بفرمایید.

 

🔰 نکات مهم آموزشی :

 1. برای فراغت از تحصیل باید تمام درس های مندرج در چارت تحصیلی با موفقیت (نمره ۱۰ و بیشتر) گذرانده شود.
 2. برای رشته های کارشناسی درس های زیر معادل هستند و دانشجو فقط باید یکی از درس ها را اخذ نماید:
  – درس انقلاب اسلامی ایران یا درس آشنایی با دفاع مقدس
  – درس تاریخ تحلیلی صدر اسلام یا درس تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی
  -درس تفسیر موضوعی قرآن یا درس تفسیر موضوعی نهج البلاغه
 3. اخذ درس های جبرانی برای دانشجویان مرتبط رشته های کارشناسی غیر مجاز و اخذ حداکثر ۳ درس جبرانی از ۴ درس جبرانی برای دانشجویان غیر مرتبط رشته های کارشناسی که توسط آموزش مشخص می شود اجباری است.
 4. برای دانشجویانی رشته های کارشناسی که در دوره کاردانی یا کارشناسی قبلی خود درس دانش خانواده و جمعیت یا تنظیم خانواده و جمعیت را با موفقیت نگذرانده اند اخذ درس دانش خانواده و جمعیت اجباری می باشد. مابقی دانشجویان کارشناسی با اطمینان از اخذ درس مربوطه در دوره های کاردانی یا کارشناسی قبلی خود نیازی به اخذ درس مربوطه ندارند.
 5. اخذ همزمان دروس کارورزی ۱ و ۲ ممنوع بوده و در صورت اخذ یکی از دروس کارورزی در ترم های مهر یا بهمن، تعداد واحد قابل اخذ با درس کارورزی ۱۴ واحد خواهد بود.
  سقف انتخاب واحد در صورتی که (دانشجوی ترم آخر) هستید یا معدل ترم قبل شما بیشتر از ۱۷ می باشد (مشروط به اینکه تعداد واحد های موثر آن نیمسال بیشتر از ۱۲ واحد باشد) نهایت ۱۸ واحد با کارورزی می باشد.
 6. دانشجوی ترم آخر دانشجویی است که
  الف. درس های کارورزی ۱ و ۲ را با موفقیت گذرانده باشد و حداکثر ۲۴ واحد درسی دیگر برای فراغت از تحصیل داشته باشد.
  ب. درس کارورزی ۱ را با موفقیت گذرانده باشد و با کارورزی ۲ حداکثر ۱۸ واحد درسی دیگر برای فرغت از تحصیل داشته باشد.
  ج. همه درس ها را موفقیت گذرانده باشد و فقط دروس کارورزی ۱ و ۲ دانشجو باقی مانده باشد.
 7. تعداد کل نیمسال های مجاز برای تحصیل ۵ نیمسال می باشد و درصورتی که شما بیشتر از ۵ نیمسال در حال تحصیل می باشید برای استعلام و اخذ سنوات تحصیلی باید با بخش فارغ التحصیلان مرکز تماس حاصل نمایید.
 8. دانشجوی مشروط، دانشجویی است که معدل نیمسال گذشته اش کمتر از ۱۲ بوده و تعداد واحدهای موثرش بیشتر از ۱۲ باشد. شرایط دانشجوی مشروط :
  الف. دانشجوی مشروط در نیمسال بعد از نیمسال مشروطی فقط می تواند ۱۴ واحد درسی اخذ نماید مگر اینکه دانشجوی ترم آخر باشد.
  ب. درصورتی که دانشجو، دو نیمسال مشروط شود اخراج آموزشی می باشد و باید جهت دریافت پرونده و تسویه حساب به مرکز مراجعه نماید و حق ادامه تحصیل را ندارد.
 9. دانشجویان مذکر که کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت ندارند و از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، فقط می توانند یکبار در تمام دوران تحصیل خود انصراف دهند و درصورتی که برای بار دوم از تحصیل در هر مقطع یا رشته ای انصراف دهند دیگر مجاز به تحصیل نبوده و باید حتما به نظام وظیفه جهت انجام خدمت سربازی مراجعه نمایند.
 10. دانشجویان در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار می توانند از مرخصی تحصیلی در یک نیمسال استفاده نمایند و درصورتی که دانشجو نیاز به نیمسال اضافی بیشتر از یک نیمسال (دو نیمسال مرخصی) داشته باشد، جهت بررسی پرونده و ارسال مورد به شورای آموزشی استان تهران باید با بخش فارغ التحصیلان مرکز تماس حاصل نماید.
 11. عدم مراجعه بیش از یک نیمسال تحصیلی به منزله انصراف از تحصیل بوده و آن دانشجویان که تا کنون یک نیمسال انتخاب واحد نکرده اند جهت بررسی وضعیت تحصیلی خود به حراست مرکز مراجعه نمایند.
 12. فقط دو درس را می توان در زمان حذف و اضافه ویرایش (حذف و اضافه) کرد.
 13. دانشجویانی که معدل نیمسال قبل آنها بین ۱۲ تا ۱۷ می باشد (مشروط به اینکه تعداد واحدهای موثر در انتخاب واحد نیمسال قبل آنها حداقل ۱۲ واحد باشد) می توانند از ۱۲ تا ۲۰ واحد درسی را اخذ نمایند.
 14. اخذ کمتر از ۱۲ واحد درسی در هر نیمسال تحصیلی ممنوع بوده و فقط دانشجویانی که برای فراغت از تحصیل کمتر از ۱۲ واحد درسی مانده دارند می توانند تعداد واحد کمتر از ۱۲ واحد اخذ نمایند.