تعریف رشته بازیگری

بازیگری درک درست داشتن از حالات و رفتار مردم جامعه و هنر جان بخشیدن به شخصیت هاست. هوشمندی و خلاقیت ،استقامت ، انرژی و توان بدنی، مشارکت در کار گروهی، نظم و انتقاد پذیری از ویژگی های یک بازیگر خوب به حساب می آید.

هدف از رشته بازیگری

تئاتر، تلویزیون و سینما، همواره از تاثیرگذارترین هنرها در جامعه محسوب شده اند ولی توجه به این هنر با نمود تائیر گذاری بازیگری بر سطح کیفی فرهنگ عمومی کشور بیشتر مود توجه قرار گرفته شده است. چرا که بازیگری با به کارگیری زبان نمایش و تصویر، جایگاه فرهنگی هر کشور را میتواند نشان دهد.  از این رو برای هر جامعه ای که نیاز به فرهنگ سازی دارد پرورش علاقمندان این رشته از مهمات است.

آینده شغلی رشته بازیگری

فارغ التحصیلان این رشته علاوه بر بازی کردن در فیلم ها می توانند به عنوان مربی بازیگری در آموزشگاه های آزاد و فرهنگسراها به تدریس این حرفه بپردازند. با توجه به اینکه این رشته بسیار پر طرفدار است، متقاضی برای شرکت در این کلاس ها بسیار زیاد است، به خصوص در فصل تابستان که دانش آموزان تعطیل می شوند، بیشتر تمایل به شرکت در این کلاس ها را دارند. این افراد اگر خلاق باشند و قلم خوبی داشته باشند، میتوانند نمایش نامه هایی به شکل تئاتر بنویسند و با همکاری فرهنگسرا ها آنها را به اجرا بگذارند و ازطریق فروش بلیط درآمد کسب کنند.

مقاطع تحصیلی رشته بازیگری

در مرکز فرهنگ و هنر واحد ۴۶ تهران امکان تحصیل بدون آزمون در دو مقطع کاردانی و کارشناسی بازیگری وجود دارد و امکان ورود به تحصیلات تکمیلی پس از آن در شاخه ی هنرهای نمایشی و سینما برای رشته های همچون کارگردانی، بازیگری، تهیه کنندگی، رادیو، سینما، ادبیات نمایشی و تولید سینما نیز در دانشگاه های داخلی و خارجی برای فارغ التحصیلان این رشته هنری وجود دارد.

نیاز جامعه در حال و آینده به رشته بازیگری

پیش بینی می شود اشتغال بازیگران از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۳۰ به میزان ۳۲ درصد رشد کند که بسیار سریعتر از میانگین برای همه مشاغل است. به طور متوسط سالانه حدود ۸۲۰۰ فرصت شغلی برای بازیگران پیش بینی می شود.

دروس مهم رشته کاردانی حرفه ای  بازیگری

شیوه اجرایی نمایش ایرانی
فن بیان
خاستگاه آیین و درام
نمایش عروسکی
شناخت عوامل نمایش
روانشناسی شخصیت
مبانی بازی برای کودک
نمایش ایمایی
بدن و حرکت

اساتید رشته کاردانی حرفه ای  بازیگری

رحیم نوروزی
حمیدرضا فرمیهنی فراهانی
بهرام بهبهانی
جواد انصافی
مجید قناد
محمد طیب طاهر
حامد نصرآبادیان
و بسیاری از اساتید مطرح و بنام کشور در این رشته تدریس دارند .جهت مشاهده اساتید رشته بازیگری بر روی منوی معرفی اساتید کلیک کنید.

نکات ضروری رشته کاردانی حرفه ای  بازیگری

دارندگان مدارک فارغ التحصیلی کاردانی و کارشناسی رشته بازیگری نیز مانند بسیاری از رشته های مهارتی و کاربردی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بخاطر قابل ترجمه بودن امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در کشورهای دیگر را دارند که این از نکات مهم و جذابیت های این رشته به حساب می آید.

این مرکز آموزشی با به کارگیری اساتید مطرح و صاحب نام کشور در دو زمینه سیاستگذاری نموده است اول بهره مندی دانشجویان این رشته از تجربیات ارزشمند اساتید و دیگر متصل شدن سریع تر و آسانتر به بازار حرفه ای کار به واسطه اساتیدی که در تئاتر و تلوزیون و سینمای کشور بسیار تاثیرگذار بوده و هستند.

سرفصل رشته کاردانی حرفه ای  بازیگری

برای مشاهده رشته بر روی سرفصل دروس رشته کاردانی بازیگری کلیک کنید.

 

در صورتی که به رشته کاردانی حرفه ای بازیگری  علاقه مند هستید و قصد ادامه تحصیل در این رشته و یا رشته های دیگری را دارید برای پیش ثبت نام (مشاوره) و یا ثبت نام در این مرکز آموزش علمی و کاربردی زیر نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی در ترم آینده و دانشجو شدن در رشته مذکور فرم زیر را تکمیل نمایید و جهت اطلاعات بیشتر با شماره مشاوران مرکز و یا کانال های ارتباطی فوق تماس حاصل نمایید.

 

در صورتیکه متقاضی ورود به مقطع کارشناسی ناپیوسته هستید این قسمت را خالی بگذارید.
در صورتیکه متقاضی ورود به مقطع کاردانی ناپیوسته هستید این قسمت را خالی بگذارید.
دریافت از سایت خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی : https://my.medu.ir/ یا مراجعه به کافی نت با به همراه داشتن تصویر دیپلم و خط به نام متقاضی

تلگرام

کانال اطلاع رسانی
  •  

تماس با ما

۰۲۱۶۶۹۰۲۰۶۴ - ۰۲۱۶۶۴۲۰۴۳۳ - ۰۲۱۶۶۹۰۲۲۲۳ -
داخلی کارمندان
مشاهده

آدرس ما

تهران، خیابان آزادی، ابتدای خوش شمالی، پلاک ۲، کد پستی ۱۴۵۷۹۹۴۸۸۳
صفحه اول سایت
مشاهده

اینستاگرام

کانال اطلاع رسانی
  •