07:31:43

شنبه, 02 تیر 1397


فهرست رشته های مرکز
کاربرگ ها

برای دریافت کاربرگ ها اینجا کلیک کنید 

ادامه مطلب

اطلاعیه های آموزش

اطلاعیه های مالی

اطلاعیه های دانشجویی و فرهنگی

سابقه مرکز

 
   دانشگاه جامع علمي - كاربردي يكي از دانشگاه هاي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري است که در سال 1371 تاسیس شده و تنها متولي نظام آموزش عالي علمي¬كاربردي در كشور است .از جمله اهداف آموزش هاي علمي¬كاربردي عبارتند از :
•         ايجاد بستر مناسب براي فعاليت همه جانبه در گسترش و اعتلاي دانش و پ‍‍ژوهش هاي علمي-كاربردي كشور.
•         ارتقاء شاخص هاي كمي و كيفي آموزش هاي كاربردي در جامعه.
•         فراهم سازي زيربناي مناسب به منظور بكارگيري توان دانش آموختگان دوره هاي نظري در حل مسائل كاربردي.
•         زمينه سازي زيربناي مناسب براي ايجاد و انتقال تكنولوژي هاي نوين.
•         مشاركت در ايجاد زمينه هاي مناسب براي اشتغال بيشتر فارغ التحصيلان دانشگاهي.
آموزشهای علمی کاربردی توسط مراکز مجری تحت نظارت این دانشگاه ارائه می شود.
معرفي مركز آموزش علمي – كاربردي فرهنگ وهنر واحد 46 تهران
این مرکز در سال 1380 تحت نظارت دانشگاه جامع علمي – كاربردي و با حمايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  راه اندازي گرديده است .
این مرکز فعاليت خود را با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلين بخش هاي مختلف اقتصادي و افزايش مهارت هاي حرفه اي فازغ التحصيلان مراكز آموزشي كه فاقد تجربه اجرايي مي باشند با بكارگيري و سازماندهي امكانات، منابع مادي و انساني مناسب از سال1380 با پذيرش دانشجو در مقطع كارداني و از طريق آزموته ای مختلف و در مقطع کاردانی ناپیوسته پودمانی آغاز كرد.


آموزشهاي علمي¬ كاربردي :
آموزشهاي علمي ¬ كاربردي با هدف انتقال دانش و ايجاد مهارتهاي شغلي و حرفه اي ، رشد و شكوفايي استعداد هاي ذاتي افراد براي تصدي مشاغل و حرف گوناگون ، بهنگام كردن و ارتقاء دانش و مهارت شاغلين ، برنامه ريزي و اجرا ميگردد تا افراد را براي انجام كار مورد نظر به توانايي لازم برساند . برنامه هاي آموزشي علمي ¬ كاربردي از طريق تجزيه و تحليل شغل و تعيين دانش و مهارت لازم براي انجام آن طراحي شده و در چارچوب نظام علمي –كاربردي تدوين مي گردد.
اهداف تاسيس مركز :
هدف اساسي از تاسيس اين مركز تامين نيازهاي آموزشي مختلف به منظور ارتقاء سطح آگاهي هاي فني و تخصصي نيروي شاغل و تربيت نيروي انساني متخصص مورد نياز مي باشد .