نکات مورد توجه دانشجو در زمان امتحانات کتبی

۱- با توجه به اینکه پاسخ برخی سوالات به صورت تایپی می باشد، توصیه می شود از لپ تاپ و کامپیوتر به جای موبایل استفاده گردد.

۲- با توجه به اینکه برای بارگذاری عکس محدودیت حجم (۳ مگابایت) در نظر گرفته شده است، از قبل تجهیزات خود را برای تنظیم حجم آماده کنید تا حین برگزاری آزمون، زمان را از دست ندهید. حتما در تنظیمات دوربین موبایل گزینه رزولیشن را روی مقداری بگذارید که حجم عکس کمتر از ۳ مگابایت می شود.

۳- مطابق آئین نامه های بالادستی، سوالات به صورت یک به یک به دانشجو نمایش داده می شود و به هیچ عنوان امکان مشاهده سوال یا سوالات قبلی وجود ندارد. یعنی هر سوال یکبار مشاهده شده و لازم است در همان موقع پاسخ داده شود. لذا آمادگی خود را برای پاسخگویی مطلوب به سوالات بالا ببرید.

۴- نمرات امتحانات مطابق گذشته در سامانه هم آوا توسط مدرس وارد می گردد و هیچگونه نمره ای در سامانه ریلاین ملاک قرار نخواهد گرفت.

۵- برای ورود به هر امتحان زمان مشخصی (۱۵ دقیقه) تحت عنوان تاخیر مجاز در نظر گرفته شده است و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه از زمان شروع آزمون سامانه اجازه ورود به امتحان را نمیدهد. لذا در زمانبندی ورود خود به سامانه ریلاین و شروع آزمون دقت داشته باشید.

۶- آدرس سایت برگذاری امتحانات کتبی آنلاین در سامانه ریلاین بصورت https://c.twlms.ir/ می باشد.

۷- در صورتی که به دلایلی مثل قطعی اینترنت، خرابی یا خاموشی سیستم و … از سامانه ریلاین در حین آزمون خارج شدید، نگران نباشید چون در صورتی که زمان داشته باشید باز می توانید وارد سامانه شده و از همان سوال قبلی دوباره شروع به ارسال پاسخ نمایید.

۸- هر دانشجویی که در آزمون پایان ترم درسی شرکت کرده باشد باید حتما نمره ای برای او ثبت شود و امکان حذف یا غیبت در آن درس دیگر وجود ندارد.

۹- یک روز قبا از شروع هر آزمون نسب به چک کردن سیستم، اینترنت و دسترسی های خود اقدام نمایید.